Виступ першого заступника голови Полтавської облради Євгена Холода мав ознаки корупції?

Євген Холод

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду протоколи про адміністративні правопорушення, які вчинив Євген Холод – перший заступник голови Полтавської обласної ради. Відповідне рішення прийнято на засіданні Національного агентства.

Як повідомляють у НАЗК, встановлено, що Євген Холод, не повідомивши під час пленарного засідання 17-ї сесії Полтавської обласної ради про наявний в його діях реальний конфлікт інтересів, особисто вніс пропозицію та підтримав рішення «Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Вищої ради правосуддя України щодо звільнення з посади судді Київського районного суду міста Полтави Логвінової О.В.». При цьому Євген Холод мав приватний інтерес стосовно зазначеної судді. Такі дії першого заступника голови Полтавської обласної ради є ознакою правопорушень, пов’язаних з корупцією, відповідальність за які передбачено частинами першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Одночасно в НАЗК нагадують, що відповідно до положень цієї статті неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту інтересів – накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Національне агентство зазначає, що складення протоколу і передача його до суду не є свідченням вчинення особою адміністративного правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Джерело: nazk.gov.ua

Олександр Брусенський

На фото: Євген Холод.

Фото автора.