Вивчення польської мови та культури на курсах Спілки поляків м.Києва

вивчення польської мови

Цього року Спілка поляків м.Києва (СПм.К) святкуватиме своє 25-річчя. За цей час втілено в життя сотні проектів, спрямованих на поширення польської культури та вивчення польської мови, зокрема і навчання в польській школі безкоштовно, розвиток освітніх та громадських починань.

Серед основних проектів на території України та Польщі – курси вивчення польської мови та культури, консультування щодо навчання в польських школах та вищих освітніх закладах, юридична допомога з польського законодавства, послуги архіваріуса, участь в археологічних та історичних дослідженнях, організація та проведення культурних і мистецьких заходів.

У 2015 році, щоб мати більше можливостей співпраці з європейськими інституціями та розширити перспективи розвитку, в Польщі засновано однойменний Фонд Спілки поляків м. Києва – FundacjaZPK.

Діяльність фонду спрямована передусім на забезпечення всебічної опіки над українськими учнями, які навчаються в польських школах. Зокрема вирішення адміністративних питань, організацію проведення освітніх та культурних заходів самостійно та у співпраці з європейськими інституціями, засновано мистецьку резиденцію для українських митців у Польщі.

Навчання в польській школі безкоштовно вже від 7 класу!

Уже четвертий навчальний рік під опікою Спілки поляків м. Києва українські діти здобувають середню освіту в польських школах та технікумах. За цей час понад 200 учнів розпочали чи продовжують навчання в польській школі безкоштовно під опікою СПм.К. Шкільний рік починається в серпні, коли майбутні учні приїздять до Польщі на «Інтеграційний курс».

Протягом двох тижнів діти вдосконалюють свій рівень польської мови, знайомляться з точними та гуманітарними науками (фізика, хімія, математика, біологія, історія, література,тощо), вивчають навколишні міста та соціум. І вже з 1 вересня на рівні з польськими дітьми стають учнями початкових та середній шкіл Польщі.

Протягом усього навчального року (10 місяців) діти проживають та мають повноцінне харчування в гуртожитку, вони забезпечені державним та шкільним страхуванням, цілодобово перебувають під опікою українського асистента, який контролює стан здоров’я, забезпечує дозвілля та перебіг навчання учнів, стає своєрідним медіатором між батьками та вчителями. На канікули чи довші свята організовуються трансфери учнів із місця проживання в Польщі до Києва в супроводі асистентів, а під час подовжених святкових вихідних відбуваються ознайомчі поїздки не тільки Польщею, але й сусідніми країнами.

Учні мають усі можливості навчатися в польській школі безкоштовно й перспективи самореалізації, і вже від них та батьків залежить результат!

Мовна школа в Польщі – найкращий спосіб вивчення польської мови

Для школярів та студентів СПм.К створила проект «Діти та молодь без кордонів» – двотижневу поїздку до польських гір із вивченням польської культури та географії. У програмі – екскурсії історичними місцями Польщі та Словаччини, сплав на плотах, відвідування аквапарку, крейдових печер тощо. Діти можуть також спробувати свої сили із вивчення польської мови в польській освіті, кілька днів відвідуючи школу разом із польськими однолітками.

Під час поїздки діти перебувають під наглядом опікунів.

За майже 20 років свого існування проект «Діти та молодь без кордонів» охопив понад 15 тисяч українських школярів і студентів.

Про перебування в мовній школі своєї семирічної доньки відгук на офіційному сайті Спілки поляків міста Києва залишила Олена Карпенко:

«Дуже насичена, яскрава та цікава видалася подорож до Польщі разом з дітками, що відбулася з 12 по 23 червня. В групі була моя маленька донька, 7 років. Переважна більшість дітей – підлітки, за якими наглядали дуже відповідальні та уважні опікуни-педагоги. Організація поїздки була на високому рівні. Комфортабельний автобус, відсутність нічних переїздів, проходження кордону без черги…

Продумано було все, щоб наші діти відчували себе комфортно. Щодня ми вчилися польській та виїздили на екскурсії. Деякі з них були на території Словаччини. Найбільше сподобалося сплавлятися на плотах річкою Дунаєць. Також ми відвідали печери в Татрах, середньовічні замки, відому соляну шахту Велички, гуляли Краковом, Закопаним. Ще й залишався час на проведення дискотек вечорами.

Харчування було триразове, готували смачно, впродовж дня був безкоштовний доступ до напоїв (компоти, молоко, чай, кава), часом фрукти та тістечка.

Я подорожувала багатьма європейськими країнами, але Польща вразила гостинністю та вихованістю населення, чистотою та гарною природою. Діткам дуже все сподобалося, а в кінці вони ще й отримали сертифікати.

Для мене одне залишилося незрозумілим: як така поїздка може коштувати 340 євро?! Тут тільки екскурсій буде на таку суму. Не кажучи про переїзди, харчування, проживання, уроки мови…. Тому у мене тільки позитивні враження і я дуже вдячна організаторам».

Вивчення польської мови на курсах

2013 року при Спілці поляків міста Києва відкрилися курси з вивчення польської мови, що стали найкращими в столиці. А згодом, у 2016-му, вони запрацювали ще й в Ірпені. Усі бажаючі тут можуть, поглибити теоретичні й практичні знання про Польщу на «Курсі культури», розвинути свої мовні компетенції в розмовних і дискусійних клубах, які регулярно діють при Спілці.

Вивчення польської мови на курсах триває за зручним графіком: денні та вечірні групи буднього дня, групи вихідного дня, інтенсивні курси, індивідуальні заняття, очні та в skype.

Працюють загальні курси вивчення польської мови і спецкурси для тих, хто їде на роботу до Польщі, та окремий курс для бізнесменів, курси польської мови для майбутніх учнів польських шкіл, корпоративне навчання.

Викладачі – філологи-професіонали з досвідом роботи у ВНЗ. Щороку вони підвищують свою кваліфікацію в Польщі, де переймають найновітніші методики навчання.
Випускники курсів після вивчення польської мови вступають до шкіл, ліцеїв/технікумів та ВНЗ у Польщі, успішно проходять співбесіду з консулом на карту поляка і головне – отримують найвигідніші пропозиції польських роботодавців та співпрацюють з польськими партнерами без мовного бар’єру.

Ефективність курсів вивчення польської мови підтверджує у своєму відгуку Кузьменко Марина Василівна:

«Дуже хотіла б подякувати за річний курс вивчення польської мови. Отримавши рівень В2, я без жодних проблем вступила до ДВОХ !!! польських університетів, а у Варшавському мовний іспит склала навіть на рівень вище».

Тетяна РУБАН

СПм.К zpk.com.ua