Військові та правоохоронці прийшли до Полтавської облради по гроші

14 лютого у Полтавській облраді на засіданні постійної депутатської комісії з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій розглядали питання фінансової підтримки військових частин і правоохоронних органів. Війсьві та правоохоронці просили депуттаів про гроші.

Воєнком Полтавщини полковник Дмитро Губський інформував депутатів про свої проблеми. Зокрема, розповів про необхідність відновлення повноцінної роботи військкоматів в області, створення нових територіальних підрозділів на Полтавщині тощо. Для забезпечення бойової готовності військкоматів, наголосив він, передусім необхідно всі військкомати в районах оснастити засобами сучасного зв’язку. На закупівлю американських радіостанцій потрібні коштиі. Крім того, облвійськкомат потребує ремонту службових приміщень. Торік там відремонтували поза планом їдальню, де харчують призовників, яких відправляють зі збірного пункту до армії. Д. Губський запропонував членам комісії виділити на потреби військкомату трохи більше одного мільйону гривень з обласного бюджету. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко, який брав участь у роботі комісії, зазначив, що частину суми можна виділити. Зокрема, на придбання радіостанцій, але таких, які б не застаріли вже наступного року. А щодо фінансування ремонтних робіт він запропонував почекати розподілу коштів для військових частин із Держбюджету, де вже виділені гроші на ці цілі.

Депутати розглянули питання фінансової підтримки правоохоронців. Із такою пропозицією до комісії звернулися керівники ГУ Нацполіції та патрульної поліції Полтавщини полковник А. Замахін та В. Мельничук. Голова Полтавської облради Олександр Біленький з цього приводу наголосив, що Національна поліція зараз проходить етап становлення: лишається купа невирішених питань, зокрема пов’язаних з матеріальним забезпеченням діяльності правоохоронців.

«Чим швидше ці проблеми будуть вирішені, тим раніше ми можемо сподіватися на встановлення належного порядку на наших вулицях. Саме тому на засіданні комісії разом з керівництвом Полтавської ОДА ми підтримали питання про надання додаткового фінансування ГУНП в Полтавській області на 2018 рік. Сподіваюся, що участь у співфінансуванні візьмуть також районні ради та ОТГ», – заявив голова Полтавської обласної ради.

Пропозицій комісії щодо виділення коштів із обласного бюджету правоохоронцям та військовим має ухвалити сесія облради, чергове пленарне засідання якої відбудеться 16 лютого у селі Омельник Кременчуцького району.

Олександр Брусенський
Фото автора