Військово-історичний музей відкрив свої двері для полтавців

Військово-історичний музей

Сьогодні у обласному центрі гостинно відчинив свої двері філіал Національноговійськово-історичного музею України – музей важкої бомбардувальної авіації. Його створено на території військової частини А 3384, яку полтавці знають ще як 18-ту окрему бригаду армійської авіації. До сьогодні потрапити до музею можна було лише виконавши певні формальності на КПП військової частини. Але тепер музей має власну територію, яку відгородили від військової частини, і окремий вхід.

Працівники музею, яких за  Військово-історичний музей штатним розписом всього 15 чоловік, доклали чимало зусиль, щоб заклад почав приймати масових відвідувачів саме 14 жовтня – в День захисників України та свята Пресвятої Богородиці. Останні дні їм довелося працювати над благоустроєм території музею майже цілодобово. Директор філіалу музею полковник запасу Віктор Дейнега навіть підрахував, що його працівники відробили 1900 «людино-годин», впорядковуючи територію музею. Напружена  Військово-історичний музей праця мала результат: музей відчинив двері за планом і його перші відвідувачі з цікавістю оглянули унікальні експонати, які там виставлено.

Аби музей відвідали якомога більше полтавців, 14 жовтня там провели день відкритих дверей. А почали його з церемонії відкриття меморіальної дошки видатному військовому льотчику Першої світової війни, засновнику Полтавського аеродрому в 1923 році Миколі Комарницькому, чиє імя нині носить одна з вулиць обласного центру. Її встановлено на вході до музею. Участь у церемонії взяв голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його заступники, депутати Полтавської облради, ветерани Збройних Сил, громадськості тощо.

Сама територія, яку тепер займає музей, дорівнює майже чотирьом гектарам. На його зовнішніх експозиціях розміщено алею Героїв Радянського Союзу – бойових льотчиків полтавської авіадивізії, які заслужили це високе звання у роки Другої світової війни. Увазі  Військово-історичний музей відвідувачів представлені зразки бойової техніки, яка перебувала і нині перебуває на озброєнні українського війська. Зокрема, вертольоти, броньовані машини, зенітні установки тощо. У залах музею представлені експозиції, які розповідають про історію Збройних сил України, 13-ї авіаційної гвардійської важко-бомбардувальної дивізії, штаб якої понад півстоліття дислокувався у Полтаві тощо.

Працівники музею проводять чималу патріотичну роботу з молоддю, ведуть пошуки нових експонатів, встановлюють міцні зв’язки з воїнами Полтавського гарнізону та музейних закладів Полтавщини тощо.

Олександр Брусенський
Фото автора
Для збільшення зображення –
натисніть на фото