Військовослужбовці та їх пристрасті по пенсіях: кому, коли і скільки?

військовослужбовці

Колишні військовослужбовці та міліціонери й досі чекають результату обіцяного підвищення пенсій. Ситуація з перерахунком пенсійних виплат силовикам на Полтавщині залишається предметом жвавого обговорення і приводом для перманентних акцій протесту, до яких час від часу ті вдаються, вимагаючи від уряду виконати свої обіцянки.

А уряд, як відомо, пообіцяв почати виплати осучаснених пенсій силовикам ще з 1 січня 2018 року. Але цього не сталося навіть і на кінець березня. Поміж навіть «силовиків» подейкують, що збільшені пенсійні надходження вони отримують е раніше травня 2018 року…

Потуги, які роблять у Пенсійному фонді України, аж ніяк не задовольняють військових пенсіонерів, адже пенсії за останніми даними перерахували, за повідомленням ПФУ, лише 15 тисячам силовиків із майже півмільйону колишніх військових і міліціонерів, котрі чекають осучаснення своїх виплат. Не краща ситуація і на Полтавщині, де пенсії представникам силових структур перерахували поки що лише одиницям.

Військовослужбовці не отримують підвищення пенсій через магічні довідки

«ПП» поцікавилася ситуацією з перерахунками для колишніх військовослужбовців і міліціонерів в Полтавській області, яких в регіоні біля 22 тисяч. З’ясувалося, що все впирається в магічні довідки, які із обласного військкомату та ГУ поліції Полтавщини передають до ГУ ПФУ в Полтавській області. Саме на підставі цих довідок в обласному управлінні ПФУ військовослужбовці і отримують пенсії.

Затримку з початком виплати перерахованих пенсій пояснюють саме тим, що довідки про перерахунок пенсій силовикам готують дуже повільно. Ветерани військовослужбовці не виключають, що через зволікання чиновників виплату перерахованих пенсій їм справді почнуть не раніше травня 2018 року. Що нову призведе до масових акцій протесту…

Проте, в Полтавському обласному військовому комісаріаті, де і готують довідки про новий розмір пенсійних виплат, зокрема, силовикам, заперечують інформацію про те, що там нібито не можуть впоратися із великим обсягом роботи, пов’язаним з виготовленням довідок. У розмові з журналістом заступник облвоєнкому підполковник Едуард Бородай запевнив, що видача довідок «іде за графіком».

У рамках реформи пенсійного забезпечення військовослужбовці мають одержувати пенсії вищі на 77% …

«Військкомат нічого не гальмує… Згідно законодавства нам надається місяць на оформлення довідок. Тож, до 1 квітня 2018 року всі довідки будуть в Пенсійному фонді. Ми ідемо згідно графіку… Видачею довідок займається спеціальний відділ соціального захисту. Довідки видає тільки обласний військкомат. Вже підготовлено понад сім тисяч довідок. А військових пенсіонерів на Полтавщині біля 12 тисяч…» – розповів Е. Бородай.

військовослужбовці
Володимир Носенко

У свою чергу перший заступник голови ГУ ПФУ в Полтавській області Володимир Носенко, розповів, що в обласному управлінні ПФУ пенсії «силовикам» нараховують відповідно до надходження довідок із обласного військкомату.

«Довідки надходять нам кожного дня в міру виготовлення військкоматом. Станом на 26 березня 2018 року їх до нас дійсно надійшло п’ять тисяч. Наші працівники працювали цілодобово, наразі опрацьовано чотири тисячі документів. Одразу, як тільки вони обробляються, проводиться виплата. Гроші на це поступають щодня, після того, як визначена потрібна сума. На сьогодні на рахунки військових пенсіонерів зараховано вже п’ять мільйонів гривень…».

За словами В. Носенка, в першу чергу військкомати видають довідки тим пенсіонерам, по чиїх справах не виникає питань. Видача довідок регулюється окремим наказом Міністра оборони України, який був тільки нещодавно зареєстрований в Мінюсті. Але військкомат почав видавати ці довідки, коли цей наказ ще не було зареєстровано. Тобто, це було неправомірно, бо тепер там деякі положення змінилися.

«Зараз ми аналізуємо і перевіряємо, чи відповідає грошове забезпечення військовослужбовців тій методиці, яка зазначена в наказі, адже можуть бути різні ситуації. Приміром, судове рішення, тимчасові доплати тощо. Адже структура пенсії у кожного пенсіонера різна…», – говорить перший заступник голови ПФУ в Полтавській області. – 21 лютого було прийнято постанову про перерахунок пенсій військовослужбовцям. Сьогодні березень місяць. Ми робимо все можливе… Сьогодні робиться перерахунок, і сьогодні ж, пенсіонеру перераховуються кошти. Щодня також формуємо додаткові відомості…».

До 1 квітня колишні військовослужбовці та працівники МВС отримають підвищену пенсію.

Несподівано ускладнилася ситуація і перерахунком пенсійних виплат колишнім міліціонерам. Свого часу вони виявилися в кращій ситуацій, ніж військові пенсіонери, адже довідки про розмір пенсій з врахуванням грошового забезпечення нинішніх поліцейських, їм видали ще в середині 2017 року. Але з того часу пенсії перерахували одиницям: переважно тим з них, хто звернувся до суду за захистом своїх прав. Решта так і не дочекалася «нових» нарахувань, бо їх й досі не виплатили.

«Щодо колишніх міліціонерів. Сьогодні тільки почали надходити довідки – перші 700 із п’яти тисяч. Близько сотні міліціонерів ми вже провели перерахунок пенсій. Ті довідки, які їм були видані раніше, зараз відкликаються. У зв’язку з тим, що вони були видані неправомірно. Приміром, в них невірно було зазначено розмір премій тощо. Тобто, працівникам МВС довідки тепер видають заново…», – пояснив В. Носенко.

За його словами, в обласному управлінні ПФУ роблять все можливо, щоб до 1 квітня 2018 року колишнім військовослужбовцям виплатити перераховані пенсії. Звісно, за умов, що до того дня військкомат надасть всі довідки. В середньому на Полтавщині по Міністерству обороні пенсії підвищуються на 1300 гривень на місяць…

Олександр Брусенський

На фото 1: Е. Бородай

Фото автора.