Влада не хоче, низи – не можуть? Мітинг у Полтаві проти добудови «кофішки»

мітинг

Сьогодні у Полтаві пройшов велелюдний мітинг представників політичних сил і громадськості. На ньому вимагали знесення незаконної прибудови до колишнього Будинку дворянського зібрання (1810 рік) – тепер кінотеатру імені І.П. Котляревського, який має статус пам’ятки історичного значення.

Полтавці, яким не байдужа доля історичних будівель у місті і які виступають проти хаотичної і незаконної забудови обласного центру, відгукнулися на заклик активістів полтавського осередку Національного корпусу і зібралися на мітинг о півдні біля прибудови-«кофішки», яку зводять попри заборону Державної архітектурної інспекції та приписів правоохоронних органів на вулиці Соборності, 31.

мітинг
Так проходив мітинг у Полтаві 19.04.2018

Орендарі забудовники із ТОВ «Старнайт», яке і зводить прибудову розбрату, в свою чергу вирішили діяти на випередження і також через соціальні мережі закликали полтавців вийти на захист «ресторанного проекту», який нібито прикрасить обласний центр.

На мітинг зібралися полтавці, яким не байдужа доля архітектурних пам’яток обласного центру

мітинг
Мітинг проти прибудови-«кофішки»

Очевидно, передбачаючи, що можуть статися сутички між протестувальникам та тими, хто прийде на підтримку забудовників, поліція міста стягнула до будівлі десятки правоохоронців та військовослужбовців Національної гвардії. Їхня техніка, серед яких були помічені і «автозаки», вщент заполонила один із сусідніх провулків. А самі стражі порядку щільно оточили місце проведення мітингу.

Проте, відкритих сутичок між сторонами не сталося. Орендарі приміщення, котрі ще вночі про всяк випадок зняли вже встановлені склопакети, дозволили увійти всередину прибудови активістам і журналістам. Де і розгорнулася палка дискусія щодо законності зведення цієї споруди, яка за всіма документами вважається тимчасовою.

мітинг
Активісти вимагали знесення незаконної прибудови

Палкий діалог завершився запевненням представників ТОВ «Старнайт», що подальше будівництво призупинять до рішення суду (до якого звернулася місцева прокуратура з вимогою знести прибудову – авт.). Організатори протесту – активісти Національного корпусу, які не побачили документів про законність зведення споруди, зі свого боку висунули орендарям ультиматум: протягом доби демонтувати всі конструкції, які не є тимчасовими. Інакше їх демонтують самі активісти. І пригрозили, що сьогодні вони «запалювали фори, а завтра палатиме «тимчасова» споруда»…

активісти
Між сторонами розгорнулася палка дискусія

20 квітня о 12.00 біля спірної прибудови її противники знову зберуться на мітинг, щоб переконатися, чи виконали орендарі їхній ультиматум.

Цікаво, що міська влада зберігає мовчання і офіційно не висловлює своєї позиції щодо прибудови до історичної пам’ятки національного значення. Правда, на сьогоднішньому мітингу журналісти помітили депутата Полтавської міськради від ВО «Свобода» Юліана Матвійчука.

мітинг
Представників ТОВ «Старнайт» запевнили, що подальше будівництво призупинять до рішення суду

Кореспонденту «ПП» він заявив, що перебував на акції не як депутат, а як небайдужий полтавець, якому болить ситуація в місті. До організації протесту, стверджував Ю. Матвійчук, ані він, ані його побратими із «Свободи», відношення не мали. Сьогоднішній мітинг – це виключна ініціатива Національного корпусу, яку «свободівці» підтримали, бо мають з Нацкорпусом спільне бачення ситуації в обласному центрі. Отже, далі буде…

Олександр Брусенський

Фото із Інтернету