Восьма сесія Терешківської сільської ради: 12 депутатів проголосували за недовіру сільському голові

20 лютого 2019 року відбулася восьма сесія Терешківської сільської ради сьомого скликання, яка зібрала в актовій залі місцевої школи близько сотні жителів громади.

Приїхали й голова Полтавської РДА Ігор Карімов, депутати районної ради, полтавські активісти Роман Стегній і Сергій Шаповалов. Роман Стегній очолює Полтавський осередок політичної партії «Народний контроль», правда, представляючись присутнім у залі, він приховав свою політичну приналежність і назвався помічником народного депутата Дмитра Добродомова. Згодом у розмові зізнався, що колись жив у Терешках. Сергій Шаповалов – полтавський підприємець і керівник однієї з громадських організацій.

Восьма сесія Терешківської сільської ради: заїжджі “активісти” розбурхали залу

восьма сесія Терешківської сільської ради
Восьма сесія Терешківської сільської ради зібрала понад сотню місцевих жителів.

Восьма сесія Терешківської сільської ради мала розглядати комунальні питання, тож підвищений інтерес громадськості до неї цілком зрозумілий.

восьма сесія Терешківської сільської ради
Роман Стегній “соромить” депутатів

Аж раптом виявилося, що дев’ятеро депутатів сільради 2 лютого запропонували, а 6 лютого передали голові сільради Наталії Туркеніч заяву з вимогою включити до порядку денного ще одне питання – про висловлення їй недовіри. Згадка про дати невипадкова: законодавством передбачено 20 днів для оприлюднення порядку денного наступної сесії. Тож, вочевидь, саме тому голова сільради й проігнорувала цю вимогу та запропонувала спочатку проголосувати за порядок денний сесії в цілому, а вже потім шляхом голосування доповнити його. Але опозиційні депутати обурилися, їм на підтримку прийшов Роман Стегній: він вискочив до мікрофона й став звинувачувати Н. Туркеніч у порушенні закону. Зал розділився на два протилежних табори. Усі гули, щось викрикували, намагаючись довести свою правоту. Тут же знайшлося кілька «юристів», які теж вискочили до мікрофона й стали трактувати законодавство кожен на свій лад.

Зрештою, щоб трохи вгамувати пристрасті, Н. Туркеніч погодилася змінити попередній порядок денний, додавши питання про висловлення їй недовіри, й депутати проголосували за нього. Після цього швиденько обладнали кабінку для таємного голосування, виготовили бюлетені, куди внесли три варіанти відповіді: «За» (висловлення недовіри), «Проти», «Утримався», та приступили до самої процедури.

Невиправдані сподівання й претензії до голови

Терешківська об’єднана територіальна громада – одна з наймолодших у області: вибори тут відбулися 29 квітня 2018 року. Тоді об’єдналися Терешківська й Микільська сільські ради. Більшістю голосів виборці підтримали кандидатуру Наталії Туркеніч, яка очолювала Терешківську сільраду. Минуло зовсім небагато часу, й люди не приховують обурення діями нового-старого голови. Чому?

Поки восьма сесія Терешківської сільської ради оголосила перерву на виготовлення бюлетенів, ми поспілкувалися з кількома місцевими жителями.

– Та за неї ніхто не голосував! – запевняє літня жіночка. – Не знаю, як вона стала головою.

Восьма сесія Терешківської сільської ради
Восьма сесія Терешківської сільської ради

Однак інша жінка, яка представилася Тамарою Миколаївною, спростовує це твердження. Виявилося, що вона все ж голосувала за Туркеніч, бо… хтось їй сказав, що коли та стане головою, то всім пенсіонерам виплачуватимуть по 15 тис. грн пенсії. Цікавлюся, хто ж поширював ці чутки? З’ясовується, що саме так «агітували» на Південному вокзалі в Полтаві.

– То невже ви не розумієте, що пенсії виплачує не сільський голова, а Пенсійний фонд? – намагаюся «достукатися» до Тамари Миколаївни. – Якщо порахувати кількість пенсіонерів у вашій громаді й помножити на 15 тис. грн, то ця сума виявиться просто непідйомною для бюджету будь-якої сільської ради!

Але моя співрозмовниця тільки знизує плечима й почувається вкрай ошуканою: висока пенсія виявилася міражем… Ось тому вона й проти Туркеніч. Усе, як у відомому анекдоті: “Ложечка потім знайшлася, та осад залишився”.

– Її не застанеш у сільраді, – скаржиться на голову інша пенсіонерка. – Приходить на роботу, коли схоче! А коли ми приходимо в сільраду, каже: “Мені ніколи”.

– Вона каже, щоб ми створювали ОСББ й спільно вирішували всі проблеми в нашому будинку, – висуває ще одне обвинувачення голові інша жителька громади. – А нам те ОСББ ні до чого!

Якщо Туркеніч піде, то хто працюватиме?

Зрештою, помилки в своїй роботі визнає й сама Н. В. Туркеніч. Але писати заяву на звільнення не збирається. Каже: «Мене вибрала громада, тому мушу працювати».

Та якщо розібратися, то проблема в Терешківській сільраді ще й у тому, що коли Н. В. Туркеніч піде з посади, то очолити сільраду має секретар Сердюк Л. Г. Але вона, схоже, особливого бажання не має.

– Дайте Туркеніч доробити до кінця повноважень, – заявляли розсудливіші жителі громади, які розуміли, що після «революції» треба комусь працювати.

восьма сесія Терешківської сільської ради
Депутати стоять у черзі до кабінки й голосують за недовіру голові

Певно, саме цими міркуваннями керувалися й депутати сільради. Щоб пропозиція про недовіру Туркеніч пройшла, потрібно було набрати 17 голосів депутатів. Але «за» висловилося лише 12, 8 – проти, четверо утрималися, 2 бюлетені виявилися зіпсутими.

Таке волевиявлення вкрай обурило заїжджих «активістів». Роман Стегній знову скочив з місця та вибіг до мікрофона й став соромити депутатів та закликати проголосувати ще раз. Визнати, що присутні в залі депутати мають свою думку (нехай дещо іншу, ніж у нього) йому, певно, забракло чи мудрості, чи сміливості.

восьма сесія Терешківської сільської ради
Депутати голосують за недовіру голові

Після голосування «активісти» залишили залу, й восьма сесія Терешківської сільської ради продовжила роботу – в спустілому залі, без вигуків і вибігання до мікрофона, але від цього не менш конструктивно.

– Це вибори Президента скоро, от деякі депутати й колотяться, хочуть привернути увагу до себе й до своєї політсили, – припустили жителі громади, пояснюючи мені, чому восьма сесія Терешківської сільської ради виявилася такою «нестандартною».

Зінаїда МАТЯШОВА.

На фото 1: голова сільради Н. Туркеніч і секретар  Л.Сердюк.

Фото автора