На Полтавщині одночасно стартували одразу два чемпіонати України

Всесеукраїнські чемпіонати

Із 7 по 14 липня в с. Красногорівка Великобагачанського району (Білоцерківська ОТГ) відбуваються одразу два всеукраїнські чемпіонати: 48-й Чемпіонат України серед юнаків із пішохідного туризму та 5-й Чемпіонат України серед юнаків із велосипедного туризму.

– Це не лише велика честь, а й відповідальність, – говорить Білоцерківський сільський голова, член оргкомітету з проведення чемпіонатів І. В. Лещенко. – До нас приїхали 30 команд із 22 областей України й м. Києва – загалом 330 спортсменів. Крім того, 45 суддів. Їх треба розселити, нагодувати, створити всі умови для повноцінного перебування та участі в змаганнях.

всеукраїнські змагання
Урочисте відкриття чемпіонатів на території ТОВ “Мисливсько-рибальське господарство “Великобагачанське”.

9 липня на Полтавщині урочисто відкрили всеукраїнські чемпіонати

Заїжджали учасники чемпіонатів та судді 7–8 липня. А 9-го липня о 17.00 в урочистій обстановці відбулося офіційне відкриття чемпіонатів. 10 липня розпочнуться самі змагання.

всеукраїнські чемпіонати
Під час урочистого відкриття.

Туристи-пішохідники демонструватимуть майстерність на дистанціях ІV класу в командних змаганнях “Крос-похід” та “Смуга перешкод”, змаганнях зі зв’язку. Велосипедники змагатимуться на дистанції “Велоралі” та “Комплексній дистанції!, яка поєднує велокрос, тріал, фігурне водіння велосипеда.

всеукраїнські чемпіонати
Полтавська команда спортсменів.

– Три роки поспіль Полтавщина організовувала та проводила змагання з пішохідного туризму в закритих приміщеннях на Кубок України, – розповідає Станіслав Вікторович. – Саме враховуючи цей досвід, нам доручили й організацію та проведення Чемпіонату України. Ми довго шукали підходяще місце, щоб провести всеукраїнські чемпіонати, беручи до уваги різні чинники. Передусім це рельєф місцевості для проведення змагань. Він має бути складним і мати гори, підвищення, водойми та інші перешкоди, які долатимуть учасники. Саме такі місця знайшли неподалік Красногорівки.

Крім того, плануючи проводити всеукраїнські чемпіонати, ми враховували можливість розмістити велику кількість учасників, а також стан доріг, щоб команди з різних регіонів без проблем дісталися місця змагань. Красногорівка розташована на трасі міжнародного значення Київ–Харків, яку нещодавно відремонтували. Правда, кілька команд їхали з Миргорода вкрай незадовільною дорогою, але такий стан доріг, на жаль, в усій Україні.

Організатори впевнен: всеукраїнські чемпіонати відбудуться на високуму рівні

С. В. Комісар розповідає, що в чемпіонаті з пішохідного туризму беруть участь дуже сильні команди з різних областей, тож конкуренція велика. Члени полтавської команди – переважно новачки, бо досвідченіші туристи – школярі з Веприцької школи Гадяцького району – саме в цей час беруть участь у Всеукраїнських змаганнях «Сокіл» («Джура»).

всеукраїнські чемпіонати
Учасники театралізованого дійства.

– Мене особисто більше хвилює не перемога нашої команди, а організація самого чемпіонату, – щиро зізнається він.

Та все ж сподіватимемося, що полтавські спортсмени покажуть гідні результати у всеукраїнських чемпіонатах.

Зінаїда МАТЯШОВА.

 

Фото Сергія Миколенка