Прізвище колишнього мера надрукували під портретом видатного тренера

В’ячеслав Демчук

Очевидно, в такий спосіб скандально відомий колишній міський голова В’ячеслав Демчук вирішив нагадати про себе виборцям. У складі окружної виборчої комісії з виборів Президента 31.03.2019 р. він – від кандидата Юлії Тимошенко.

16 лютого у Лохвицькій дитячо-юнацькій спортивній школі відбувся відкритий обласний турнір із дзюдо пам’яті видатного тренера Михайла Медвєдєва. Наприкінці 1980-х він заснував у Лохвиці заняття цим видом спорту, «з нуля» створив спортивно-технічний клуб «Допризовник». Тут юнаки й дівчата, крім дзюдо, самбо, рукопашного бою, вільної боротьби і атлетизму, опановували техніку туризму, водіння мотоцикла, спортивні танці…

Навіть парашутним спортом займалися у клубі й не лише складали-розкладали парашут та опановували теорію, а й їздили до найближчої вишки, запрошували пілотів із літаком на місцевий аеродром.

У клубі завжди було людно, як у вулику, в період розквіту, доки його фінансували. Через секцію Михайла Івановича пройшли цілі покоління спортсменів, кілька вихованців навчалися на відділеннях дзюдо спортивних факультетів вузів. Вихованцями нинішньої секції дзюдо, яку очолює учень і продовжувач справи наставника Анатолій Саловський, пишається Лохвиччина. А вихованцями секції кіокушин карате, яку очолює Володимир Прядка, вихованець Медвєдєва, який перейшов у карате дорослим, – уся Україна. Вихованці Прядки – постійні призери і переможці чемпіонатів Європи і світу.

Міський голова В’ячеслав Демчук вшанував пам’ять видатного тренера Михайла Медвєдєва

Михайло Іванович помер восени 2018 року в 65-річному віці. Лохвицькі спортсмени, рідні тренера, спортшкола, РДА і Лохвицький спортивно-технічний клуб ДТСААФ організували турнір його памяті, який має стати щорічним. У першому взяли участь 9 команд, перемогли юні спортсмени з Горішніх Плавнів. Лохвичани завоювали одне перше, два других і п’ять третіх місць.

В’ячеслав Демчук
В’ячеслав Демчук вручає нагороди. Фото Олени Самусєвої

Змагання проходили в урочистій обстановці, вирували спортивні пристрасті, зал був повен уболівальників. Лохвицький клуб СТК ДТСААФ, який успішно очолював Медвєдєв після того, як міськрада у середині 2000-х ліквідувала «Допризовник», був одним зі співорганізаторів. Нині ним керує В’ячеслав Демчук – колишній заступник голови райради, міський голова у 2010–2015 роках, багаторічний голова районної організації ВО «Батьківщина», відомий численними скандалами, брехнею, корупцією і великими амбіціями.

Варто лише згадати, як В’ячеслав Демчук ударив у лоб підприємця, котрий у суді заявив, що змушений був давати Демчуку хабарі й отримав судимість. Участь у довиборах до ВР 2015 року, коли мережею поширився відеозапис, на якому В’ячеслав Демчук пропонує легко заробити «лесі» та «сковорідки»; організацію собачого притулку, а потім наказом перебити собак…

В’ячеслав Демчук вирішив нагадати про себе виборцям

В’ячеслав Демчук
Побажання Демчука під портретом провідника сотень юних лохвичан. Фото Олега Доленка

На чашках, які вручали переможцям турніру і які виготовлені коштом організації, під портретом Михайла Івановича надруковано: «З повагою та найкращими побажаннями, Директор Лохвицького спортивно-технічного клубу В.І. Демчук». Звернімо увагу, слово «директор» – із великої букви, а пробіл між ініціалами поставити забули. Навряд чашки виготовлені за особисті кошти директора, найімовірніше – коштом організації ТСОУ, яку, до речі, Михайло Іванович за лічені роки підняв на високий рівень, поповнивши автопарк автошколи, створивши спортзал…

Напис обурив присутніх на турнірі лохвичан і користувачів соцмереж, які бачили фото. Згадуючи про турнір, люди кепкували з використання чужого авторитету для своєї слави перед виборами.

Олег ДОЛЕНКО