Я й мишолов, і ліки, й грілка… на сто посад – одна тарілка! Виставка котів у Полтаві

виставка котів

25 та 26 листопада в ТРЦ Київ (м. Полтава) проходила виставка котів “Cat Lice”, яка зібрала чимало як просто любителів чотириногих пухнастиків, так і професіоналів: власників чистокровних порід, розплідників котів і навіть песців.

Організатор виставки – Олена Сорокіна, засновник клубу любителів кішок «Sofi», розповіла про захід: «З травня 2017 року наш клуб став незалежним, відбулося повне перезавантаження регламенту роботи для покращення ефективності та продуктивності нашої діяльності. Наша ціль – це насамперед створення демократичної та відкритої виставка котів для взаємоспівпраці організації, яка забезпечить розвиток розплідників, професійну підготовку фелінологів і підтримає діалог між власниками котів і спеціалістами ветеринарної медицини. Найголовніше в сьогоднішній виставці – це зустріч з однодумцями, популяризація цивілізованого утримання і розведення кішок, ознайомлення гостей з прекрасними видами порід кошачих. Але на першому місці, звичайно виставка котів ж, безмежна і ні з чим не зрівнянна любов до кішок!»

Пані Олена зізналася також, що на такі виставки запрошує не тільки власників чистокровних порід і розплідників, але й дбайливих господарів звичайних «безпорідних» представників кошачих, єдина вимога – такі особини мають бути зі щепленнями і стерилізовані.

На захід завітали заводчики не тільки з Полтави, але й з інших міст. Для глядачів та учасників виставки організатори підготували безліч цікавинок: шоу дорослих котів, кошенят та класу пошани (домашніх, ветеранів, породистих кастратів), породні ринги, приз глядацьких симпатій, історія представлення порід та їх особливості…

На виставці були представлені чимало порід: виставка котів безпечні для дітей.

мейн-кун, бенгальська, персидська, британська, шотландська, корні рекс, орієнтальні, афродита, канадський сфінкс…

Величезну цікавість викликали песці з клубу «Корсак».

Власник знайомив усіх бажаючих зі своїми улюбленцями – голубим песцем хлопчиком та білосніжною дівчинкою-альбіноскою. Розповів, що часто відвідує виставки з однією метою: пояснити якомога більшій кількості людей, що песці – це не хутро, яке гарно виглядає на комірцях, а жива тварина, дуже лагідна, домашня й вірна. Песці напрочуд гарно вживаються і з людьми, і з іншими домашніми улюбленцями, вони зовсім не агресивні, рухливі, грайливі і абсолютно безпечні для дітей.

Поважними учасниками були велетні породи мейн-кун.

Представниця розплідника «Akadiaprideua» поділилася особливостями цієї породи: «Одна з головних особливостей мейн-кунів – їх виставка котів розмір. Вони мають довге і міцне тіло, особливі гострі вуха, штанці і комірці. Але не дивлячись на вражаючі розміри, тварини дуже спокійні і лагідні. За характером скоріше схожі на собак – вірні господарю, а не оселі, де проживають».

Багатьох відвідувачів заходу цікавило риторичне питання, як багато їдять ці тварини, на що власниця кота відповіла, що ця порода невибаглива до харчування і доросла особа споживає продуктів не більше звичайної, меншої за розміром, кішки.

Постійна учасниця виставок котів, полтавка Маріанна, знайомила відразу з двома своїми улюбленцями породи мейн-кун: дворічним Блюзом і ще маленьким кошеням Августином. Вага старшого представника сімейства – 8 кг. Мейн-куни користуються любов’ю не лише завдяки своїм розкішним габаритам. У них виставка котів відмінний характер: щира любов до усіх членів сім’ї господаря, дружні стосунки з іншими вихованцями (і собаками, ікішками). Власниця відзначила високий рівень інтелекту у цих тварин: вони прекрасно розуміють міру дозволеного, не крадуть їжу зі столу, не псують меблі заточуванням кігтів, рідко бувають галасливими. Окрім дисциплінованості, ці пухнасті виставка котів друзі прекрасно розуміють настрій господаря, відрізняють інтонацію, з якою до них звертаються.

Дуже яскравими учасниками виставки були бенгальські кішки.

Ці грайливі і рухливі тварини довго тримали увагу гостей. Власниця розповіла, що ідеальним місцем проживанням бенгальських кішок є все ж таки приватний сектор, але в квартирах ці тваринки також можуть прекрасно почуватися, головне – регулярно ходити з ними на прогулянки. Це пов’язано з надзвичайною активністю представників цієї породи. Але вони зовсім не агресивні і стануть прекрасними друзями для тих господарів, які люблять гратися та постійно навчати чомусь своїх улюбленців, наприклад, грати в хованки. Ці домашні бешкетуни дуже грайливі й можуть видавати хижі звуки, чого не вміють звичайні домашні коти. Люблять водні процедури і вимагають уваги до себе.

Надзвичайним учасником виставки була тендітна кішка породи Канадський сфінкс

Власниця виставка котів цієї витонченої дівчинки Тетяна (розплідник “Nostalgie“) розповіла, що її серце назавжди належить тільки сфінксам. Вони дуже прив’язуються до людини, люблять спілкування, при цьому не вважають себе кішками, а поводяться на рівні господаря. Канадські сфінкси добродушні і миролюбні, надзвичайно цікаві й повністю орієнтовані на господаря. Їх легко навчати – інтелект цих кішок просто вражає! Вони граціозні і грайливі, часто полюбляють спілкуватися з господарями. Температура тіла така ж, як і в людини, шкіра складчаста, тепла і дуже приємна на дотик. Ці тварини легко вживаються з усіма членами сім’ї, полюбляють знайомитися з гостями, не виявляють ворожості до інших тварин.

У рамках виставки була можливість не тільки спостерігати за тваринами, але і придбати за бажанням пухнатого друга. Кожен власник кішки чи просто обожнювач цих прекрасних чотирилапих міг не тільки милуватися розмаїттям порід, але й отримати відповіді на свої запитання щодо догляду чи лікування улюбленця. Тож усі відвідувачі виставки отримали те, за чим прийшли і приємно провели час!

Галина Гончарук.

Фото автора

Для збільшення зображення –
натисніть на фото