Як гартують сталь

Сталь

Приводом для зустрічі з В’ячеславом Курганом, керівником обласного молодіжного громадського об’єднання «Клуб юних десантників «Гвардія», стало недавнє вручення йому відзнаки Міністра оборони України та медалі «За сприяння Збройним Силам України».

Нагороду він приймав з рук військового комісару Полтавщини у присутності двох сотень призовників, яких того дня відправляли до війська, та своїх юних підопічних – хлопців та дівчат, котрі мріють про небо та службу в армії. Здійснити мрію «гвардійцям» і допомагає цей зовні стриманий та небагатослівний чоловік, котрий зумів об’єднати навколо себе підлітків, чиї серця віддані небу і захопленню справжніх чоловіків – стрибкам з парашутом. І кожен з них переконаний, що їхній керівник поправу заслужив медаль, адже справді зробив чимало для сприяння українській армії. Приміром, понад десять вихованців «Гвардії» вже пройшли через горнило АТО, де зарекомендували себе мужніми і відданими присязі воїна солдатами. Троє з них вирішили пов’язати своє життя з армією, вступивши на навчання до академії Сухопутних військ, що в Одесі тощо.

Але перед тим, як випробувати сталь себе в дорослому житті, вони пройшли вишкіл у клубі юних десантників «Гвардія», котрий відчиняє свої двері лише перед тими хлопцями та дівчатами, котрі обрали для себе нелегкий, але цікавий, шлях до неба. Ключі від якого їм вручає їхній вірний наставник В’ячеслав Курган.

«За час існування нашого клубу вишкіл юного десантника пройшли сотні хлопців і дівчат, – розповів кореспонденту «ПП» В. Курган. – Навички, які вони отримали в клубі, багатьом з них знадобилися в подальшому житті. Приміром, третина «гвардійців» вже використали їх під час служби у Збройних Силах України тощо. Але, найголовніше, чим ми пишаємося, так тим, що виховали і виховуємо справжніх патріотів України…».

У Полтавському клубі юних десантників, та його філії в Чутовому, длубають ази армійській справі діти і підлітки від 8 до 18 років. Представниць слабкої статі теж беруть до чоловічої компанії. Заняття в клубі проводять у вечірні часи по закінченню занять у школах міста п’ять разів на тиждень. Майбутні парашутисти опановують доволі складну навчальну програму: від полегшеної – до ґрунтовної програми підготовки бійців ПДВ. Вона передбачає стрибки з парашутами і зброєю та контейнерами для спеціальних вантажів. Велику увагу інструктори клубу приділяють фізичній підготовці юних десантників. Власне, кожне заняття і починається з посиленої фізичної зарядки. Крок за кроком курсанти вивчають чимало корисного, що потрібно для того, аби стати справжнім десантником. Від теоретичної частини, яка включає в себе загальновійськову підготовку, знайомство з парашутами різних систем тощо, до практичних стрибків з парашутами.

Результат того вартий, каже В. Курган. Сьогодні поміж курсантів клубу є такі відчайдухи, котрі за рік стрибали з парашутом до 26 разів. Це при тому, що в армії норма для «справжніх» десантників становить п’ять стрибків на рік.

Крім повітрянодесантної курсанти опановують і загальновійськову підготовку – вчаться поводитися зі зброєю, сталь займаються стройовою і тактично-розвідувальною підготовкою, опановують навики медичної підготовки тощо. Велику увагу В. Курган приділяє польовому вишколу своїх підопічних. Як правило, курсанти кілька разів на рік проводять у польових таборах, де не лише закріпляють теоретичні навички, але вчаться виживати в умовах, наближених до бойових. Цього року «гвардійці» вже кілька разів побували на польовій практиці. Зокрема, у Полтавському та Кобеляцькому районах. А сьогодні 25 курсантів зі своїм наставником поїхали у Карпати, де до 9 листопада випробуватимуть себе в умовах гористої місцевості. Попереду у них перехід через Чорногірський хребет, що у Івано-Франківській області, сходження на гору Петрос у Закарпатській області, та відому кожному українцю найвищу точку нашої країни Говерлу тощо.

«Курсанти нашого клубу практично, за час навчання, опановують курс, за яким готують десантників в українському війську, – говорить В. Курган. – І це не лише полегшує їм адаптацію до військової служби, але й гартує найкращі якості, котрі завжди можуть знадобитися у житті – сміливість, чесність, добропорядність, братерська взаємодопомога тощо. Адже «гвардійці» наколи не зраджують ані своїх товаришів, ані свого захоплення небом. Поки в країні точаться дискусії щодо доцільності військово-патріотичного виховання, в клубі «Гвардія» це питання вирішено і його вихованці стають справжніми захисниками Вітчизни!».

Олександр Брусенський

ФНа фото: 1. Старшина клубу Сергій Харченко проводить заняття з наймолодшими «гвардійцями». Фото автора.

На фото: 2. В. Курган передає свій досвід десантника курсантам Мирославі Горбуновій (ліворуч) та Ірині Бондаренко. Фото автора.

На фото: 3. Клуб – Курсанти клубу «Гвардія» перед стрибком з парашутом. Фото ГО «Клуб юних десантників «Гвардія».

Для збільшення зображення –
натисніть на фото