Як полтавців гріють «теплі» кредити

теплі кредити

Сьогодні в Полтавській облраді на засіданні постійної депутатської комісії розглядали питання збільшення фінансування Програми підтримки населення, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів у 2017 році.

Під фінансовою підтримкою населення та об’єднань співвласників багатоповерхових будинків депутати мали на увазі виділення додаткових грошей для видачі останнім так званих «теплих» кредитів. Їх на пільгових умовах за урядовою програмою видають як власникам приватних житлових будинків, так і ОСББ. Для того, щоб тих, хто в них проживає, стимулювати до заходів з енергоефективності своїх приміщень.

Доповідач – керівник обласного управління ЖКГ Едуард Рева, наголосив, що «теплі» кредити дедалі стають популярнішими серед полтавців. Люди беруть їх, як для заміни вікон та дверей у будинках, їхнього утеплення, так і для модернізації систем опалення тощо. А це, переконував доповідач учасників засідання, сприяє не лише економії енергоносіїв і зменшенні через це плати за тепло, але й виховання справжніх хазяїв, котрі дбають про свої оселі. З 2015 року, відколи почали видавати «теплі» кредити, кількість бажаючих отримати їх постійно збільшується. І не випадково, адже держава відшкодовує від 20 до 40% «тіла» кредиту або ставки по процентах. Більш того, на Полтавщині діє регіональна програма підтримки тих, хто взяв такий кредит. Вона передбачає, на додачу до державної підтримки, погашення до 10% кредиту з обласного бюджету. Але й це ще не все: місцева влада на своєму рівні так само виявила готовність компенсувати вартість «теплих» кредитів у розмірі 7-10%. Правда, зазначив Е. Рева. Таке далеко не у всіх містах і районах області.

Як би там не було, але Полтавщина посідає 16-те місце у рейтингу регіонів, де видають населенню та ОСББ «теплі» кредити. І ця робота триватиме й надалі, запевнив доповідач. Утім, є одне «але», зазначив Е. Рева. На Полтавщині з обласного бюджету виділено на 2017 рік один мільйон гривень на відшкодування полтавцям та ОСББ тих 10%, які зобов’язалася відшкодовувати обласна рада. У зв’язку із різким зростанням попиту на «теплі» кредити, цієї суми, підрахували в управління ЖКГ, не вистачить всім. Тож постало питання про виділення додатково ще 700 тис. грн. на ці потреби.

Члени комісії практично без обговорення погодилися з проханням комунальників і вирішили, що знайдуть потрібні гроші. Одностайно депутати проголосували за те, щоб звернутися до своїх колег на найближчої сесії облради, яка відбудеться 12 жовтня, і виділити 700 тис. грн. на підтримку «теплих» кредитів.

Олександр Брусенський