Як у Полтаві зустрічали посла Бельгії Люка Якобса

посол Бельгії

25 квітня до Полтави вдуге завітав Надзвичайний і Повноважний посол Бельгії в Україні Люк Якобс. 2017 року після першого візиту дипломата було укладено угоду між Полтавщиною та бельгійською провінцією Ено. Цього разу посол Бельгії знову говорив про непогані перспективи співпраці між Королівством Бельгією та Полтавською областю.

Невелику делегацію бельгійців на чолі з паном послом сьогодні приймав у себе в службовому кабінеті голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Зустріч призначили на 10.00. Дисципліновані бельгійці прибули на зустріч за десять хвилин до призначеного часу.

посол Бельгії
Бельгійська делегація очікує запрошення до кабінету В.Головка

Проте, попід дверима приймальні глави регіону простояли ще дві хвилини після призначеного за протоколом початку зустрічі. Чому дуже зраділи представники ЗМІ, які отримали непогану можливість не лише роздивитися гостей, але сфотографувати їх у неофіційній обстановці.

Посол Бельгії цікавиться аграрним потенціалом Полтавщини

 

посол Бельгії
Посол Бельгії Люк Якобс та директор департаменту економічного розвитку Інна Іщенко

Зустріч почалася із привітань та знайомств із учасниками перемовин. Полтавщину на них представляли, крім В. Головка, його заступник Роман Товстий, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко, президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Олійник тощо. Сторони спілкувалися через перекладача, який супроводжувала бельгійську делегацію.

Після протокольних фраз бесіда увійшла у робоче русло. Чим зацікавила Бельгію Полтавщина? Відповідаючи на це запитання В. Головко пізніше напише на своїй сторінці у Фейсбуці з цього приводу таке:

«Чим Полтавщина цікава для Бельгії, а ця країна – для нас? Про це сьогодні говорили із Надзвичайним і Повноважним послом Бельгії в Україні Люком Якобсом та делегацією з провінції Ено. Наших європейських партнерів цікавить співпраця з Україною і Полтавщиною зокрема. Розповів їм про промисловий та аграрний потенціал області. Металургія та виробництво органічної продукції – ось деякі напрямки співпраці.

Власне, йдеться також про поглиблення і розширення кордонів співробітництва, що існує. Тому що із провінцією Ено у нас уже є налагоджені зв’язки, постійно відбувається обмін досвідом.

Наступний етап – створення спільних підприємств для розвитку бізнесу. А також – заснування офіційного представництва Полтавської області в провінції Ено для розширення співпраці між нашими регіонами і країнами…».

Мета зустрічі – обговорення перспектив подальшої поглибленої співпраці Полтавщини та Королівства Бельгії

посол Бельгії
Депутат провінції Ено Королівства Бельгії Жеральд Моргат,

Під час бесіди говорили й про перспективи реалізації підписаної 2017 року угоди між Полтавщиною та провінцією Ено, яка діятиме чотири роки. Про те, які напрямки співпраці воно зачіпає, необізнаним можна було здогадатися з того, що до складу бельгійської делегації входив і депутат провінції Ено Жеральд Моргат, який керує питаннями економіки, сільського господарства та екології.

Полтавські чиновники порушили тему поглиблення співпраці з бельгійцями і в освіті шляхом обміну студентами, співпрацю в аграрному секторі, лобіюванні бельгійськими партнерами потенціалу області в Європі тощо. Обговорювалася можливість створення на Полтавщині і постійного представництва посольства Бельгії, спільних підприємств, продукція яких буде одразу адаптована до стандартів ЄС тощо.

Посол Бельгії націлений на продовження співпраці

посол Бельгії
Надзвичайний і Повноважний посол Бельгії в Україні Люк Якобс

«Під час зустрічі ми підбили підсумки досягнень за весь час співпраці. Голова облдержадміністрації наголосив на розвитку співробітництва, зокрема в аграрному секторі. Є певні перспективи. Наприклад, ми говорили про шляхи реалізації органічної продукції Полтавщини в Бельгії й інших країнах Європейського Союзу. Маємо на меті продовжити співпрацю. З обох сторін є великий ентузіазм щодо обміну студентами, спільної діяльності в аграрному секторі», – прокоментував результати зустрічі посол Бельгії Л. Якобс.

Як повідомили в прес-службі Полтавської ОДА, бельгійська делегація гостюватиме на Полтавщині ще два дні. Упродовж яких представники делегації – Надзвичайний і Повноважний посол Бельгії в Україні Люк Якобс й депутат Провінції Ено оглянуть нові підприємства. Зокрема, відвідають «Укролію», Українську академію лідерства, ознайомляться з процесом виробництва на Полтавському автоагрегатному заводі тощо.

Олександр Брусенський

Фото автора