Як виховати патріота України?

Над цим питанням 29 вересня сушили голову члени Координаційної ради при Полтавській ОДА з питань національно-патріотичного виховання.

Правив на засіданні начальник обласного управління у справах сімї, молоді та спорту Олександр Буцький, який підміняв голову Координаційної ради, заступника голови Полтавської ОДА Романа Товстого, котрий саме в цей час головував на іншій нараді.

На зібрання винесли чотири питання, які тією чи іншою мірою стосуються національно-патріотичного виховання молоді Полтавщини. Першим мали розглянути питання про створення пришкільних навчально-методичних комплексів предмету «Захист Вітчизни» при школах області. Але його зняли з обговорення через відсутність доповідача – директора обласного департаменту освіти Олени Харченко, яка брала участь у іншій нараді.

Учасники засідання обмежилися розглядом питань про інформаційну і просвітницьку діяльність з питань національно-патріотичного виховання, обговорили організацію та проведення «Днів відкритих дверей» органами поліції для дітей області, сприяння роботі громадських об’єднань, гуртків тощо, чия діяльність спрямована на національно-патріотичне виховання молоді.

Учора ж відбулося й засідання журі, яке визначало перших переможців обласної премії імені Юрія Горліса-Горського. Її недавно заснувала Полтавська облрада.

За задумом ініціаторів премії, вона сприятиме національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню молоді Полтавщини. За рішенням журі лауреатами обласної премії імені Юрія Горліса-Горського у 2017 році стали:

– у номінації «Національно-патріотичне виховання» – Олена Свиридова, вчитель історії та правознавства Полтавської гімназії № 17 Полтавської міської ради – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді;

– у номінації «Захисник України» – Едуард Горошочок, учасник бойових дій АТО – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку;

– у номінації «Урок мужності» – Олексій Лапко, виконуючий обов’язки директора Піщанської ЗОШ I-III ступенів ім. Л.М. Дудки Решетилівської районної ради, учасник бойових дій АТО – за активну військово-патріотичну роботу з молоддю, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України;

– у номінації «Волонтерська діяльність» – владика Федір (Валентин Бубнюк), архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам України, надання допомоги родинам загиблих героїв;

– у номінації «Мистецтво» – Олександр Ілюха, історик, дослідник – за книгу «Котелевщина в роки радянсько-німецької війни (1941-1945)».

Нагородження лауреатів відбудеться 14 жовтня на урочистостях, присвячених Дню Захисника України. Лауреати премії отримують грошову винагороду у сумі 4000 гривень.

Довідка «ПП»

Юрій Юрійович Городянин-Лісовський (1898 – 1946), літературний псевдонім Горліс-Горський – український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, письменник, наш земляк (народився в селі Демидівка на Полтавщині). Своє життя Юрій Горліс-Горський присвятив боротьбі за незалежність України: захищав Українську Народну Республіку від більшовицької військової агресії, належав до українського підпілля, був політичним в’язнем. Юрій Горліс-Горський є автором високопатріотичних прозових творів: «Отаман Хмара» (1934), «Червоний чортополох» (1935), «Холодний Яр» (1937) та інших (за матеріалами Полтавської облради).

Олександр Брусенський
На фото. Засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання. Фото автора. Юрій Горліс-Горський.