Якщо трапиться прорив греблі Кременчуцької ГЕС, у зоні катастрофи опиняться жителі двох міст і трьох районів Полтавщини

На Полтавщині готуються до приходу великої води і можливого підтоплення населених пунктів через інтенсивне таяння снігу. Навчений досвідом попередніх років, коли повені ставали причиною лиха в різних регіонах України, уряд вирішив на практиці перевірити готовність областей до найгіршого розвитку подій. Наприклад, на Полтавщині це може бути прорив греблі Кременчуцької ГЕС.

У квітні 2018 року заплановано провести навчання фахівців цивільного захисту населення поблизу артилерійських складів, атомних електростанцій і у зонах катастрофічного затоплення.На Полтавщині у зону катастрофічного затоплення потрапляють Кременчуцький, Кобеляцький, Козельщинський райони, міста Кременчук і Горішні Плавні. Крім того, у навчаннях будуть задіяні громади, які прийматимуть умовних евакуйованих. Це Лубни, Глобинський, Семенівський, Хорольський райони.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, перевірка почнеться 18 квітня. Того дня за планом масштабних навчань перевірять не лише документацію, але й практичне оповіщення населення та можливості області прийняти евакуйованих людей із зони затоплення. Також будуть розгорнуті приймальні пункти для евакуйованих.

Як завжди, тривогу викликає гребля Кременчуцького водосховища. На ній розташована Кременчуцька ГЕС, яку здали в експлуатацію ще 1959 року. Її стан давно викликає побоювання в експертів, які навіть спрогнозували: якщо станеться прорив греблі Кременчуцької ГЕС через незадовільний технічний стан, дамби Дніпродзержинського і Каховського водосховищ також постраждають. Свого часу в обласному управлінні з питань цивільного захисту підрахували, що в разі прориву Кременчуцької дамби половина Кременчука опиниться під водою менш ніж за годину…

Олександр Брусенський
Фото з Інтернету