Юрій Луценко відпочивав як “середній клас” на Сейшельських островах та витратив понад 52 тис. євро

Услід за відпочинком Петра Порошенка журналісти програми “Схеми” вирішили перевірити відпочинок Генерального прокурора України Юрія Луценка. Як з’ясувалося, родина генпрокурора (сам генпрокурор Юрій Луценко, його дружина – народний депутат Ірина Луценко, син Віталій і син Олександр із дружиною) провела зимову відпустку на Сейшельських островах, орендувавши з 3 по 11 січня 2018 року дві вілли з виглядом на океан комплексу Four Seasons Resort, одного з найдорожчих готелів Сейшелів (пляж Бе-Лазар Має).

Журналісти повідомляють, що Луценки орендували дві вілли категорії «на пагорбі з виглядом на океан». На офіційному сайті Four Seasons повідомляється, що вілли такої категорії мають площу 186 квадратних метрів, з басейнами, «незабутнім панорамним виглядом на бірюзові і блакитні води затоки і навколишні гори». Середня вартість добової оренди однієї такої вілли – 2648 євро.Таким чином, восьмиденна оренда однієї вілли складає 21184 євро, двох – 42368 євро.

Крім цього, журналісти дізналися, що родина сплатила готівкою 10 473 євро за додаткові послуги. Найвитратніші серед них – оренда гелікоптера (1 440 євро), витрати в магазині сувенірів (1 265 євро). Таким чином, сукупно витрати на відпочинок усієї родини чиновника орієнтовно склали більше ніж 52 тисяч євро.

В інтерв’ю газеті «Сегодня» Юрій Луценко розповів, що негрошові подарунки від сина Олександра, які задекларував генпрокурор і його дружина, народний депутат Ірина Луценко (по 170 000 гривень, або 10 тисяч євро) були поїздкою на відпочинок. Однак подарованих Ірині та Юрію Луценкам 10 тисяч євро не вистачило б на оренду вілли (21184 євро). Тобто має місце невідповідність вартості подарунку й витрат на відпочинок.

Юрій Луценко запевнив, що вкаже ці кошти в наступній декларації. Цікаво, чи зробив би він це, якби не журналістське розслідування?

Генпрокурор також зазначив, що сам відпочинок «не мав жодної надмірності, він вкладається в те, що собі дозволяє середній клас». Та чи багато в Україні таких “представників середнього класу”, які можуть собі дозволити поїхати на найдорожчі заморські курорти?

За матеріалами сайту “Радіо Свобода”.

На фото: курорт Four Seasons Resort, Сейшели (фото з сайту booking.com)