З нагоди 100-річчя Жовтневої революції, до Полтавського краєзнавчого музею передали бронзову… голову Леніна

Сьогодні, у день століття Жовтневої революції, яка поклала початок створенню СРСР, Полтавський краєзнавчий музей отримав оригінальний «подарунок» від полтавських «свободівців». Націоналісти передали на зберігання до фондів музею частину пам’ятника Леніну – голову, який височив у Полтаві на колишньому майдані ім. Леніна. Керівництво музею прийняло «подарунок», про що було складено відповідний акт, який підписав директор музею Олександр Супруненко.

Лідер фракції ВО «Свобода» у Полтавській міській раді Юліан Матвійчук з цього приводу написав на своїй сторінці у Фейсбуці наступне:

«7 листопада 2017 року до річниці Жовтневої революції полтавські свободівці офіційно передали голову від пам’ятника Леніну до Краєзнавчого музею ім. В. Кричевського. Монумент стояв на однойменній площі (нині площі Небесної Сотні) в Полтаві та був знесений ВІТРОМ РЕВОЛЮЦІЇ в 2014 році.

«Ленін запам’ятався нам з історії України, як експериментатор над цілим народом. Він жодного разу не приїздив в Україну, де йому встановили чимало пам’ятників. Він причетний до смерті мільйонів українців, які стали жертвами Голодомору, репресій та війни – все це у складі Радянського союзу».

Довідка «ПП»:

Пам’ятник Леніну встановлено в Полтаві 1960 року. Монумент простояв до 21 лютого 2014 року, коли його повалили під час протестів «Євромайдану». З квітня 2014 року на місці постаменту спорудили імпровізований народний меморіал пам’яті Небесної Сотні. Автори пам’ятника – скульптор, лауреат Ленінської і Державної премій СРСР, Герой Соціалістичної Праці Лев Юхимович Кербель, архітектори Олексій Миколайович Душкін і Лев Семенович Вайнгорт. Пам’ятник являв собою бронзову скульптуру Леніна, встановлену на постаменті з чорного полірованого лабрадориту. Загальна висота композиції – 8,9 м.

Олександр Брусенський
Фото зі сторінки у Фейсбуці Ю. Матвійчука.

Фото зі сторінки у Фейсбуці Ю. Матвійчука.