За допомогу в проведенні хресної ходи з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі нагороджено заступника голови Полтавської ОДА

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір

Сьогодні Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір вручив грамоту Полтавської єпархії УПЦ Київського патріархату заступнику голови Полтавської ОДА Миколі Білоконю.

Нагородження посадовця відбулося під час апаратної наради в облдержадміністрації, участь у якій взяв Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

З трибуни засідання владика розповів про участь вірян Полтавщини в урочистостях в столиці з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір
Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір

«День пам’яті рівно апостольського князя Володимира та 1030-річчя хрещення Київської Русі – це подія надзвичайна для нашої держави. І те, що так масштабно відзначили в цьому році цю подію, дуже важливо, бо ми всі знаємо про намагання здобути світове визнання нашої української церкви, – зазначив владика Федір. – Церква – справа всіє держави, а не лише «попів», як дехто каже. Тому нарешті, хоча на жаль через війну, через агресію, анексію держава дійшла розуміння того, що церкву українську треба підтримувати. Я хочу подякувати голові Полтавської ОДА, всім головам райдержадміністрацій, подякувати всім, хто сприяв у проведенні хресної ходи. Це найбільша в історії сучасної України за участю президента України, представників уряду і Верховної Ради. Близько 100 тисяч людей взяли в ній участь. Причому, абсолютно добровільно… Було сприяння влади лише в тому, щоб наших вірян і всіх небайдужих відправити до Києва. За це я дуже дякую сьогодні нашій обласній владі. Головним координатором цієї події був заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь…».

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір вручив Миколі Білоконю грамоту, якою церквою його нагороджено «за вагомий особистий внесок в справу відродження духовності і утвердження українського православ’я на Полтавщині».

До речі, в Полтавській єпархії УПЦ МП повідомляють, що участь в хресній ході на честь 1030-ліття Хрещення Русі, яка пройшла від Володимирської гірки до Києво-Печерської лаври, взяли біля 250 тисяч православних із всіх куточків України.

Олександр Брусенський