За легкістю ведення бізнесу Полтавщина втримує шосте місце в Україні

ведення бізнесу

Ще чотири роки тому Полтавська область посідала 15-ту сходинку у рейтингу, який визначає спрощення і легкість ведення бізнесу в Україні. Але за підсумками 2017 року регіон за цим показником утримує вже шосте місце поміж інших областей України.

Про це на сьогоднішній апаратній нараді розповіла її учасникам керівник департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко. Крім цієї доброї новини, вона повідомила ще одну. Зокрема, про сприятливий «індекс ділових очікувань» ведення бізнесу.

«Щорічно Національний банк України визначає індекс ділових очікувань – показник, який характеризує економічний і фінансовий стан підприємств області. Тож за ним, у порівнянні з 2016 роком, Полтавщина піднялася на 15%, і на 2018 рік прогнозується його подальше зростання», – заявила І. Іщенко.

ведення бізнесу

За її словами, на Полтавщині активно реалізуються заходи по розширенню експортних можливостей підприємств. Експортні поставки до країн ЄС в області почали здійснювати на два десятки підприємств малого та середнього підприємництва більше. У грошовому вимірі експорт полтавської продукції становить 1,6 млрд. доларів США, що помітно перевищує імпорт. Завдяки цьому Полтавщина сьогодні має позитивне торгівельне сальдо на рівні 600 млн. доларів США.

«Діяльність малих та середніх підприємств забезпечила надходження до місцевих бюджетів всіх рівнів 5,14 млрд. грн., – зазначила керівниця департаменту. – Обсяг реалізованої продукції зріс на 30% і становить 57% всієї реалізованої продукції – 154 млрд. грн в цілому за 2017 рік по області…».

Олександр Брусенський
На фото 1: І. Іщенко
На фото 2: Рейтинг ведення бізнесу в Україні
Фото автора.