За зрив призову до армії посадами можуть поплатитися двоє районних воєнкомів і стільки же голів РДА

призову до армії

Сьогодні у Полтавській ОДА підбивали підсумки роботи по призову молоді до армії Збройних Сил України в 2017 році.

Селекторну нараду з головами районних райдержадміністрацій з цього питання проводив заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь. Про результати призовних компаній в 2017 році на Полтавщині поінформував обласний військовий комісар полковник Дмитро Губський. За його словами, регіон успішно (на 101) виконав план призову молоді до армії. Протягом року військкомати провели три призови на строкову службу. Під час яких до солдатських лав відправили 1055 юнаків. Причому, в окремих районах – Пирятинському, Козельщинському, Полтавському, Кобеляцькому, Горішніх Плавнях тощо, планові завдання щодо відправки до армії призовників виконали на 157-116%.

призову до армії

Саме це, не приховував Д. Губський, і дозволило виконати план призову загалом за область. Адже є чимало районів і міст, де призовна компанія була фактично зірвана. Приміром, у Карлівському районі спромоглися призвати лише 78% призовників (29 із 37, які мали піти в армію), у Хорольському районі призвали всього 32 призовники замість передбачених планом 42, Миргородському – 41 з 55, Семенівському – 21 з 31 … Найгірша ситуація з призовом, як не дивно у Полтаві та Хоролі, де ледь «нашкребли» трохи більше половини призовників, які мали стати до солдатського строю.

призову до армії
Обласний військовий комісар полковник Дмитро Губський

Полковник Д. Губський не приховував, що в тих районах і містах, де фактично було зірвано призов, керівників військкоматів і голів РДА чекатимуть оргвисновки. Так, вже на початку 2018 року він прийме рішення щодо подальшої службової долі двох районних воєнкомів. А голова Полтавської ОДА покарає тамтешніх голів райдержадміністрацій.

Олександр Брусенський
Фото і відео автора