Заборону купувати молоко в населення відклали до 2020 року

заборона реалізовувати молоко

Певний час у суспільстві гуляють чутки, що з першого липня 2018 року для селян вступить в дію заборона реалізовувати молоко від своїх корів. Сьогодні на Полтавщині домашні господарства відіграють значну роль у забезпеченні населення продуктами харчування. Практично кожна родина, яка проживає в сільській місцевості, вирощує сільськогосподарських тварин як для власного споживання, так і для реалізації на агропродовольчих ринках.

Звісно, в умовах, коли більшість людей поставлена на межу виживання, інформація про заборону реалізації молока викликала бурю невдоволення. Ці чутки небезпідставні. Спробуємо пояснити цю ситуацію.

Що означає заборона реалізовувати молоко

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації сертифікації та якості (ДП «УкрНДНЦ»), яке відповідає за прийняття, скасування та відновлення дії національних стандартів, 18 грудня 2017 року видало наказ №420. Ним запроваджувалися значно суворіші вимоги до молока, яке має надходити на переробні підприємства. Зокрема, заборона приймати молоко так званої другої групи.

Але 27 червня 2018 року ДП «УкрНДНЦ» до виданого ним же наказу внесло зміни. Не вдаючись у деталі, зазначимо, що Міністерство аграрної політики і продовольства України розробило проект наказу «Про затвердження вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів», за яким встановлено перехідний період із 1 січня 2020 року до 1 січня 2022 року.

Отже, заспокоїмо людей: до цього часу селяни можуть безперешкодно реалізовувати молоко від утримуваних ними корів, заборона реалізовувати молоко відтермінована. А далі, як кажуть, дасть Бог день, то дасть і їжу…

Дарина СОЛОДКА