У Полтаві відкрили Цех обробки пошти. Але охоронця про масштабність події не попередили

У Полтаві відкрили Цех обробки пошти

20 грудня в Полтаві за адресою вул. Європейська, 150-а врочисто відкрили новий Цех обробки пошти. Захід доволі таки ординарний, навіть за місцевими масштабами. Проте Полтавська дирекція ПАТ «Укрпошта» зуміла піднести його як подію загальнодержавного рівня! Анонсували навіть приїзд міністра інфраструктури України Омеляна В. В. та генерального директора ПАТ Смілянського І. Ю.

Та високі чини в останній момент, мабуть, таки збагнули неспівмірність події із пафосом, який їй надається. Тож із Києва прибув лише перший заступник генерального директора ПАТ «Укрпошта» Олександр Перцовський. З місцевих чиновників Цех обробки пошти відкривали директор Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта» Андрій Рижов і куратор діяльності Полтавської дирекції ПАТ, т.в.о. начальника інфраструктури Полтавської облдержадміністрації Сергій Марчишинець.

Як відкривали Цех обробки пошти

Родзинкою свята став ведучий, режисер і справжній артист сцени Гліб Кудряшов.

То добре, що є телефон, телефакс,

А ще – Інтернет. Це важливо!

А можна без пошти в бурхливий наш час?

Відверто скажу: «Неможливо!»

Такими рядками самодіяльного поета почав дійство ведучій. А далі продовжив від себе:

«Далекого 1712 року у шотландському місті Санте було відкрите перше поштове відділення, яке до речі, функціонує і до сьогодні. А неподалік цього відділення у старовинному замку – було розміщено перший у світі сортувальний цех, задля того, щоб з’єднувати на покородоні Англію і Шотландію. Минуло триста з кагом років, відбувалися революції, змінювалися обриси світових географічних карт, але непохитними й незмінними лишилися наші цінності. Це ті складники, які ми називаємо поступом у цивілізаційному розвитку людства. І з поміж інших наших цінностей помітне місце займає пошта. Пошта, яка з’єднує села і міста, пошта, яка з’єднує країни, пошта, яка з’єднує серця…»

«Сьогодні ми стаємо свідками унікальної події, – інтригував далі ведучий. – Події, яка увійде в аннали історії нашої славної України». А коли високоповажні гості перерізали символічну стрічку, відкриваючи Цех обробки пошти, Гліб Кудряшов патетично пообіцяв: «Ця стрічка кольору нашого національного прапора обов’язково стане експонатом музею поштового зв’язку України!».

У Полтаві відкрили Цех обробки пошти

Гості і присутні дізналися, що раніше сортувальні центри поштового зв’язку будувалися зазвичай біля залізничних вокзалів. Як, приміром, у Полтаві – на станції «Полтава-Київська». Але на рубежі третього тисячоліття це виявилося нерентабельним. Нині сортувальні цехи розміщують біля головних автомобільних магістралей. Тож відкриття Полтавського цеху обробки пошти – це сучасний інвестиційний проект, який стане яскравою сторінкою в історії головної пошти країні.

160 вантажних поштових автомобілів сьогодні курсують автомагістралями, завдяки реалізації цього проекту вдасться зекономити 59 тисяч кілометрів холостого пробігу. Інфраструктура Полтавщини активно розвивається. Скоро буде побудована об’їзна дорого зовсім недалеко від Центру обробки пошти. Цех обслуговує 36 міських населених пунктів, понад 1800 сільських населених пунктів і разом із ними єднає в єдину логістичну схему всі обласні центри України. Про все це яскраво і емоційно розповідав Гліб Кудряшов.

Після традиційного вручення високоповажним гостям хліба-солі слово надали Андрію Рижову. Він подякував усім працівникам, які брали участь у цьому інвестиційному проекті, побажав плідної роботи і поздоровив поштарів із наступаючим Новим роком.

Представник Полтавської ОДА Сергій Марчишинець зазначив, що головна мета цього проекту – надавати якісні соціально-орієнтовані послуги мешканцям Полтавської області. «На ваших плечах, – підкреслив він, – велика відповідальність. Тому що ви своєю працею даєте людям можливість мати зв’язок з усіма поштовими центрами нашої країни, отримувати своєчасно пенсію, купляти товари в Інтернеті». Потім він передав привітання із цією знаковою подією від керівництва області і вручив деяким працівниками пошти подяки від обласної держадміністрації.

А київський гість Олександр Перцовський побажав усім працівникам Центру формувати дружбу і злагоду в корпоративних стосунках. А задля цього подарував поштарям… холодильник. «Цей холодильник, – сказав він, – незважаючи на його габарити, дістався сюди поштою посилкою. Тепер у вас буде можливість всім гуртом нормально перекусити в кімнаті для приймання їжі, а це теж важливо для нормальної роботи, це теж – частина корпоративної культури».

Закінчився захід милозвучною піснею Назарія Яремчука «Родина», яку під аплодисменти і приспіви виконав сам ведучий, неперевершений Гліб Кудряшов.

Цех обробки пошти відкрили пафосно

Отже, дійство вдалося. Незважаючи на архітектурну скромність самої нововведеної споруди, Цех обробки пошти відкрили доволі амбіційно. Та не обійшлося й без прикрощів: заїхати автомобілями на територію самого підприємства, де знаходився прикрашений надуваними кульками об’єкт, гостям і журналістам не дозволив охоронець.

У Полтаві відкрили Цех обробки пошти

Вочевидь, про «масштабність» події його не попередили. Він не пустив до будівлі навіть автомобіль самого представника Полтавської ОДА! Тож гостям свята і журналістам довелося перелазити через імпровізовану загорожу на воротах підприємства у вигляді залізного цепу та йти повз ряд собачих будок, господарі яких, незважаючи на чини і ранги поважних персон, всіх нещадно обгавкували… Цех обробки пошти оголошено відкритим

Сергій МИКОЛЕНКО.

Фото автора