І знову про спадщину у вигляді земельної ділянки (паю)

Раніше ми публікували статтю Сергія Миколенка «Терешківська сільрада відібрала у спадкоємця-пенсіонера пай. І віддавати не збирається». Прочитавши статтю, до редакції звернувся голова Полтавського районного суду І. С. Кіндяк та повідомив, що в провадженні Полтавського районного суду Полтавської області перебувало всього дві справи, які стосуються спірної земельної ділянки (паю).

Перша з них – у провадженні судді Путрі О. Г. , це «справа окремого провадження, за заявою виконавчого комітету Терешківської сільської ради Полтавського району та області про визнання спадщини померлої Цвітковської Ніні Павлівни відумерлою.

Справа була розглянута 05.03.2019 року, рішенням суду заява виконавчого комітету Терешківської сільської ради Полтавського району та області про визнання спадщини померлої Цвітковської Ніні Павлівни відумерлою задоволена, спадщина у вигляді земельної ділянки (паю) визнана відумерлою та передана до комунальної власності. За цією справою рішення суду набрало законної чинності 05.04.2019 року (в апеляційному та касаційному порядках не оскаржувалося) та звернуто до виконання».

Друга справа була в провадженні судді Кіндяк І. С. — за позовом Коряка Петра Павловича до Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, треті особи: Полтавська районна державна нотаріальна контора, Хорольська державна нотаріальна контора, про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, припинення права власності територіальної громади на земельну ділянку та визнання власності на земельну ділянку в порядку спадкування, яка 25.09.2019 року була розглянута з винесенням рішення, яке чинності не набрало, оскільки Терешківська сільрада подала апеляцію.

Додамо, що за цією справою 21.11.2019 року Полтавський апеляційний суд виніс постанову:

1) Апеляційну скаргу Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області — задовольнити.

2) Рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 25 вересня 2019 року в частині встановлення факту постійного проживання Коряка П. П. на час відкриття спадщини зі спадкодавцем Цвітковською Н. П., припинення права власності територіальної громади Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області на відумерлу спадщину й передання в натурі Коряку П. П. вказаної земельної та визнання за Коряком П. П. права власності на вказану земельну ділянку — скасувати.

3) Ухвалити в цій частині нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог Коряка П. П. до Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, припинення права власності територіальної громади на земельну ділянку, передання її в натурі та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування — відмовити.

Тепер у Коряка П. П., який вважає себе законним спадкоємцем паю, є час, щоб у місячний термін подати касаційну скаргу безпосередньо до Верховного суду.