Земля для учасників АТО: «паровози» під керуванням впливових машиністів вже не потрібні?

учасників АТО

Стан забезпечення учасників АТО та членів загиблих воїнів сьогодні обговорювали у Полтавській ОДА.

За інформацією начальника ГУ Держгеокадастру у Полтавській області Вадима Чувпила, це питання є пріоритетним в роботі його відомства і постійно перебуває на контролі. На сьогодні, поінформував він, до обласного управління Держгеокадастру надійшло 15,5 тисяч заяв від учасників АТО про виділення їм земельних ділянок. Позитивно вирішено питання для 8686 прохачів – колишніх фронтовиків. Їм у власність передано 15 тис. га землі. Зокрема, 110 га для садівництва, переважно в тих районах Полтавщини, де займаються садівництвом. Для ведення особистого господарства землю отримали 1762 учасники АТО…

Виділення земельних ділянок для учасників АТО: досягення і конфлікти.

В. Чувпило також наголосив, що Полтавщина посідає п’яте місце в України щодо площі виділених земельних ділянок для учасників АТО. В області триває робота і по резервуванню земельних ділянок для учасників бойових дій. З цього приводу голова Полтавської ОДА Валерій Головко запропонував створити реєстр земельних ділянок, які виділені для учасників АТО і заяв на землю, котрі надходять від фронтовиків. На його переконання це дозволить уникнути дублювання у видачі документів на землю. Зокрема, випадків, коли на одну ділянку документи видають кільком учасникам АТО, що породжує конфлікти.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький, який теж брав участь у обговоренні питання, стурбований тим, що на Полтавщині трапляються випадки, коли земельні ділянки видають учасникам АТО з інших областей.

«Є ситуації, коли певні «ділки» збирають заяви від хлопців-атошників, не обов’язково з Полтавської області. В район заходить пакет документів на 20-25 учасників бойових дій із інших областей у той час, коли місцеві бійці не забезпечені землею», – сказав він.

Також О. Біленький навів приклад, коли учасникам АТО відмовляють в отриманні земельних ділянок, посилаючись на їх належність до природо-заповідних територій.

«Місцеві ради погодили отримання земельних ділянок для учасників АТО, а в Головному управлінні Держгеокадастру в області їм говорять, що ці ділянки віднесені до природо-заповідних територій. Це тоді, коли державна екологічна інспекція стверджує зворотне. Отже, виходить замкнуте коло…», – привернув увагу доповідача голова облради.

Олександр Брусенський

На фото: В. Чувпило

Фото автора.