Земля, люди і влада: у Полтаві говорили про легалізацію земельних відносин

легалізація земельних відносин на Полтавщині на засіданні Громадської ради при Полтавській ОДА

Чесний розподіл земельних ділянок та легалізація земельних відносин на Полтавщині – ці два питання сьогодні обговорювали на засіданні Громадської ради при Полтавській ОДА.

Як розповів кореспонденту «ПП» голова Громадської ради Володимир Голуб, це засідання назріло давно, адже до громадських активістів надходить дуже багато скарг щодо несправедливого виділення земельних ділянок або необґрунтованої відмови в їх виділенні. Земельне питання, а саме легалізація земельних відносин, на переконання В. Голуба, один із найспішніших моментів у відносинах між владою та виборцями. Тому обговорення його на засіданні Громадської ради допоможе знизити як градус соціальної напруги, так і сприяти поверненню земельних відносин у правове поле, чого роками домагаються полтавці.

Легалізація земельних відносин очима управління Держгеокадастру

З інформаційною доповіддю з питання легалізації земельних відносин перед учасниками засідання виступила заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Людмила Остапенко. Із доповіді можна було дізнатися, що чисельність працівників у обласному Держгеокадастрі становить на сьогодні 262 особи. Торік працівниками Держгеокадастру зареєстровано 54406 земельних ділянок на Полтавщині. Власникам земельних ділянок надано 71778 витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки тощо.

«Сьогодні ми працюємо у двох напрямках: децентралізація і легалізація земельних відносин. Запроваджені електронні послуги. Зокрема, публічна кадастрова карта, яку кожен може подивитися вдома зі свого комп’ютера. Проведена велика робота з державної реєстрації земельних ділянок, здійснюємо нормативно-грошову оцінку ділянок. Видали фізичним і юридичним особам, що зверталися до нас, 11, 5 тис. наказів про надання дозволу на розробку документації із землеустрою. Зарезервовано 7 тис. га земель для учасників АТО», – зазначила Л. Остапенко.

легалізація земельних відносин на Полтавщині на засіданні Громадської ради при Полтавській ОДА.
Легалізація земельних відносин на Полтавщині – питання, яке обговорювали на засіданні Громадської ради при Полтавській ОДА

Крім земельного, учасники засідання обговорили ще одне дуже важливе для полтавців питання: призначення субсидій на житлово-комунальні послуги. На тлі розмов про те, що уряд планує значно скоротити кількість тих, хто має право на отримання субсидій від держави, серед полтавців намітилося невдоволення цими намірами. Можливо, тому в Полтавській ОДА невипадково цими днями обговорювали ситуацію з субсидіями, а тепер розмову винесли на рівень Громадської ради.

Після бурхливого обговорення члени Громадської ради ухвалили рішення з цих питань.

Олександр Брусенський

Фото автора