Згадуючи Л.Г. Єрісову

Із Людмилою Гордіївною Єрісовою я був знайомий, можна сказати, все своє життя, адже вона навчала три покоління моєї сім’ї: в 50-ті роки ‒ мого батька і майбутню тещу в інженерно-будівельному інституті; потім, у 70-80 роки минулого століття – мене і мою дружину, а на початку 2000-х років, уже в ПолтНТУ – моїх синів.
Але хотілося розповісти про дві інші сторони знайомства з Л.Г. Єрісовою.

З 1985 по 2005 рік я, практично декілька разів на місяць, ідучи на перші пари, перетинався з Людмилою Гордіївною по дорозі. Вона ходила в університет пішки від Мотеля, я – від Алмазного заводу і значні відрізки цього шляху нам траплялося проходити разом. Відстань немала, близько 5 кілометрів, і для літньої людини щодня, та ще в гарному темпі – навантаження серйозні. Людмила Гордіївна задавала досить швидкий, «спортивний» темп ходьби, абсолютно без задишки, встигаючи при цьому розповідати про свої дослідження при будівництві гребель у СРСР на початку 50-х років минулого століття, або обговорювати теми майбутніх дипломних робіт.

Такі інтенсивні «пробіжки» перед роботою заряджали її позитивною енергією на цілий день, і нерідко можна було спостерігати студентів, які ледве встигали підтюпцем по коридорах університету за енергійним професором Єрісовою.

Під час цих ранкових пробіжок я дізнався і про її рибальські успіхи, в тому числі і в спортивному таборі університету. А пізніше мені навіть видалася можливість порибалити разом з Людмилою Гордіївною та її онуком Артемом. Варто сказати, що Людмила Гордіївна справді була вмілим і досвідченим рибалкою-любителем, знавцем поплавкового вудіння.

Вона терпляче варіювала глибини, насадки, прикормки і методично, спокійно добивалась успіху – і в невеликих озерцях під Полтавою, і в затоках Дніпра.

Вміння, терпіння і наполеглива праця – ось запорука успіху Людмили Гордіївни, як рибалки, так і педагога – це ті риси, які я й сьогодні намагаюся застосовувати у власному житті.

О.В. Семко,

доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри архітектури ПолтНТУ.