«WOMEN WORK WELL»: ЖІНКИ СПРАЦЮВАЛИ ДОБРЕ!

А ви знаєте, що таке “WOMEN WORK WELL”? Так, справді: «Жінки добре працюють». І це не новина. Це ще й назва проекту, який упроваджують у Полтавській обл. українські громадські організації “Фонд прав людини”, Полтавська філія Суспільної служби України, естонська жіноча організація «ENUT» і фінансує Міністерство закордонних справ Естонії. “WOMEN WORK WELL” – це інноваційна програма захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб (а саме жінок) на місцевих ринках праці.

Серед тих, хто отримав на розвиток своєї справи 500 євро, – власниця ательє з пошиття одягу Інна Калініна.

Зараз вона достатньо успішний підприємець та вже «нова полтавка», бо змушена була переселитися до Полтави з окупованої Макіївки. До 2014 р. Інна працювала економістом на керівній посаді в мережі супермаркетів «Амстор». Під час загострення бойових дій вимушено переїхала з сім’єю в Полтаву. З житлом допомогли друзі, а ось знайти роботу за фахом не виходило. Тоді й згадала Інна про ще одну свою спеціальність – дизайнер-кравець, та почала шити одяг сусідам і друзям. Вони й порадили їй узяти участь у грантовій програмі “WOMEN WORK WELL”.

Саме в процесі менторської програми було проаналізовано ринок одягу на міжнародному маркетплейсі Etsy.com і з’явилася продуктивна ідея шити комплекти однакових суконь для мам і доньок!

Юлія Ворона й Сергій Кундос – одна з успішних пар проекту “WOMEN WORK WELL” . Донеччани, вони мали досвід роботи з надання високоякісного та швидкісного Інтернету. Коли в 2014 році опинились у Полтаві, вирішили зайнятися добре знайомою справою. Але щоб вона стала ефективною, потрібно було поліпшити сайт підприємства, підвищити рівень якості рекламних повідомлень для цільової аудиторії, суттєво збільшити абонентську мережу тощо. За півроку діяльності програми “WOMEN WORK WELL” завдяки отриманим під час тренінгів знанням та ефективній співпраці з представниками місцевої влади було розроблено нову концепцію проведення рекламних компаній та модернізовано сайт, з’явилися додаткові послуги та можливості для абонентів. І результат не забарився: їх кількість із 80 збільшилася до 250!

А успіх у проекті Віри Філенко став надзвичайною подією для Чутового, бо саме тут завдяки діяльності програми “WOMEN WORK WELL” та ефективної менторської підтримки звичайний магазин товарів для малюків перетворився на центр дитячої творчості. Поки батьки обирають товар або п’ють запашну каву, їхні малюки граються, складають конструктор або малюють у спеціально обладнаній для цього зоні.

– Реалізовуючи проект “WOMEN WORK WELL”, ми побачили, що наші учасниці мають багато креативних ідей для започаткування власної справи, – говорить координаторка проекту Наталія Кірячок. – Багато ідей народжувалося під час навчальної програми. Успішна сторінка проекту – це комунікація жінок-підприємниць з менторами та між собою. Так, вироби хенд мейду учасниць проекту бере під реалізацію магазин канцтоварів у Чутовому. Набрав обертів у рамках проекту Молодіжний театр «І по всьому…», який уже замовляє костюми для акторів у майстрині Інни Калініної.

Олена БУРІМ.
На фото: навчання жінок-переселенок; Інна Калініна за роботою. Фото автора.