«Золота» водиця: КП «Полтававодоканал» заявив про намір підвищити вартість водопостачання і водовідведення майже в два рази

«Полтававодоканал»

Як повідомляють у КП ПОР «Полтававодоканал», 14 листопада там провели обговорення зміни тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, які набудуть чинності на початку 2018 року.

У протоколі зборів, який вже передано на розгляд Національної комісії, що здійснює державне врегулювання у сфері енергетики та державних послуг, запропоновано схвалити нові тарифи для полтавців – споживачів КП ПОР «Полтававодоканал». Звісно, в сторону їхнього збільшення. Зокрема, плата за централізоване водопостачання зросте до 8 гривень 86 копійок за один куб. м. (без ПДВ). Або на 37,15% в порівнянні з нинішнім тарифом. За централізоване водовідведення полтавцям доведеться сплачувати – 7 гривень 80 копійок за один куб. м. (без ПДВ). Тобто, на 54,76% більше, ніж зараз. Отже, як повідомляють на сайті підприємства (https://www.vodokanal.poltava.ua/normy-ta-tarify/), один кубуметр води коштуватиме – 11,09 грн./м3. (з ПДВ), а послуги з централізованого водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) – 11,72 грн./м3 (з ПДВ). Також повідомляється, що нові, значно збільшені, тарифи застосовуватимуться тільки для споживачів багатоквартирного житлового сектору.

Керівництво КП «Полтававодоканал» пояснює зростання тарифів низкою «об’єктивних» причин. І стверджує, що нові тарифи будуть «економічно обґрунтованими». У Полтавській облраді, якій належить КП ПОР «Полтававодоканал», ситуацію з різким підвищенням тарифів на воду для полтавців не коментують…

До речі, це не єдиний сюрприз для полтавців, про який стало відомо. В Україні також прогнозують підвищення тарифів і на електроенергію для непобутових споживачів. Зміни можуть відбутись в межах 10-15% уже з 1 січня 2018 року. Збільшення тарифів може відбутись через прогнозовану урядом зміну курсу долара, інфляцію, ріст цін на паливо та мінімальної заробітної плати. Про це повідомляє «Економічна правда» (https://www.epravda.com.ua/news/2017/11/9/631016/).

Олександр Брусенський