Зупинка КП «Полтававодоканал» через проблеми хімічного заводу «Дніпроазот» не відбудеться

зупинка КП Полтававодоканал

Як відомо, через припинення роботи АТ «Дніпроазот» – єдиного підприємства в Україні з виробництва рідкого хлору, який застосовується для стерилізації питної води і очищення стічних вод, на межі зупинки опинилися підприємства водопровідно-каналізаційного господарства України, адже більшість з них для знезараження питної води використовують рідкий хлор, який виробляють на заводі. Але зупинка КП “Полтававодоканал” не загрожує.

Найкритичніша ситуація складається із забезпеченням питною водою жителів Києва, де запаси рідкого хлору майже вичерпалися. А тим часом АТ «Дніпроазот» не працює вже майже місяць, через що запаси рідкого хлору у водоканальців вичерпуються. Асоціація водоканалів України вже заявила, що через зупинку заводу на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства України «виникла складна ситуація зі знезараженням питної води». За даними Асоціації, на деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 діб.

Керівництво підприємства пояснює, що завод був вимушений зупинити роботу через подорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції підприємства.

Чи можлива чеоез відсутність рідкого хлору зупинка КП «Полтававодоканал»?

Учора керівництво підприємства розповсюдило інформацію, з якої можна зрозуміти, що брак знезаражуючого реагента, виробництво якого припинив «Дніпроазот», не порушить ритму роботи водоканалу.

«Полтававодоканал» класичну технологію знезараження води за допомогою рідкого хлору багато років як замінив на іншу, використовуючи менш шкідливий гіпохлорид натрію. Він застосовується у мінімальних дозах при необхідності, з профілактичною метою.

За даними державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», вода з водопровідної мережі Полтави практично не містить хлору або містить його в залишковій кількості. Для порівняння: рівень хлорованості води у водопровідній мережі Кременчука, мешканці якого змушені пити з відкритих джерел, сягає 0,3-0,4 мл. на 1 л.

Хоча метод знезараження води за допомогою хлорування критикується в усьому світі, проте від нього не відмовляються…»

Довідка «ПП»:

Гіпохлорид натрію – потужний окислювач, містить 95,2% активного хлору. Має антисептичну і дезинфікуючу дії. Використовується як побутовий і промисловий відбілювач і дезинсектор, засіб очищення і знезараження води, окислювач для деяких процесів промислового хімічного виробництва. Як бактерицидний і стерилізуючий засіб застосовується в медицині, харчовій промисловості й сільському господарстві.

(За матеріалами Вікіпедії).

Олександр Брусенський